Basın Açıklamaları

25.12.2018

Genç iş dünyası, yurtdışı projelere ve ihracatta fırsatlara odaklanacak

Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği (GYİAD), üyelerinin katılımıyla gerçekleştirdiği 2019 Yılı Beklentileri Anketi sonucunu açıkladı. Ankete göre, ekonomide sıkıntıların süreceği beklentisi devam ederken, genç iş dünyası, 2019 yılında yurtdışı projelere ve pazarlara odaklanmayı düşünüyor. GYİAD, 2019 Yılı Beklentileri Anketi sonucunu açıkladı.
26.10.2018

GYİAD, Başarı Dijital Dönüşüm’de konferansı düzenledi “Geleneksel iş yapış şekilleri değişmeli”

Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği (GYİAD), aile şirketleri ve kobiler için Başarı Dijital Dönüşüm’de konferansı düzenledi. 26 Ekim’de gerçekleşen etkinlikte dijital dönüşümün nedenleri, aile şirketleri ve kobilerde dijital dönüşümün nasıl olması gerektiği konuşuldu. Sektörden dijital dönüşüm örneklerinin de aktarıldığı konferansta, dijitalleşmenin Türkiye için önemine de değinildi.
04.10.2018

GYİAD, Eşitlik Hareketi ile iş dünyasında cinsiyet eşitsizliğine ‘dur’ diyecek

Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği (GYİAD), Kadın Çalışma Grubu öncülüğünde hayata geçirdiği Eşitlik Hareketi’ni tanıttı. 3 Ekim’de yapılan etkinlikte kadınların iş hayatında daha aktif olmalarına ve Türkiye’nin geleceğe eşit adımlarla yürümesine katkıda bulunmayı amaçlayan Eşitlik Hareketi’nin detayları paylaşıldı ve Eşitlik Zamanı filmi tanıtıldı.
18.09.2018

GYİAD’da “Dönüşüm”, iş adamları gitti, iş insanları geldi

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD), tüzük tadil çalışmalarını tamamladı. Derneğin ismi GYİAD markası korunarak “Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği” olarak değiştirildi.
10.09.2018

“Cari açığı kapatmanın yolu teknoloji girişimlerinden geçiyor”

Girişimci adaylarına 200 bin TL hibe verilmesine yönelik uygulamayı “Devletin attığı çok değerli bir ilk adım” olarak değerlendiren Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Başkanı Yiğit Savcı, Türkiye’den çıkan bir girişimin geçtiğimiz yıllarda 600 milyon dolara yabancılara satıldığını anımsatarak, “Bu şekilde girişimcilik ekosistemimizi geliştirebilirsek, cari açığımızı kapatabiliriz” dedi.
14.08.2018

GYİAD’dan çağrı: “Piyasa enstrümanları aktif şekilde kullanılmalı”

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği’nden (GYİAD) yapılan yazılı açıklamada, “Ekonomide fiyat istikrarı ile finansal istikrarı önceleyecek dengeleyici bir programa ihtiyaç olduğu çok açıktır. Hükümetin ve TCMB’nin son günlerde attığı olumlu adımları destekleyen genç iş dünyası, böyle bir programın ve sıkılaşmanın getireceği zorlu geçiş dönemine de göğüs germeye hazırdır” ifadelerine yer verildi.
15.07.2018

15 Temmuz GYİAD Basın Açıklaması

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) olarak, 2 yıl önce 15 Temmuz günü gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimini bir kez daha lanetliyoruz. O gün hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, gazilerimize sağlık diliyoruz.
10.07.2018

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği’nden (GYİAD) yapılan yazılı açıklamada, yeni kabinede görev yapacak isimlere başarılar dilendi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin yeni kabinesinin belli olmasının ardından Başkan Yiğit Savcı imzası ile bir açıklama yapan Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD), Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin ilk Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve yeni kabineye görevlerinde başarılar diledi.
25.06.2018

“Ülkemizi daha ileri taşıyacak konulara odaklanmalıyız”

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği’nden (GYİAD) yapılan yazılı açıklamada, 24 Haziran’ın ardından, seçim ortamından uzaklaşılarak, ülkemizi daha ileri taşıyacak konulara odaklanılması gerektiği ifade edildi.
20.06.2018

GYİAD'dan Cumhurbaşkanı Adaylarına Dört Maddelik Çağrı

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Başkanı Yiğit Savcı, cumhurbaşkanı adaylarına çağrı yaparak, seçimlerin hemen sonrasında ekonomiye odaklanılması gerektiğini söyledi. Bu doğrultuda dört gündem maddesi belirlediklerini ifade eden Savcı, OHAL’in kaldırılması, AB ile ilişkilerin güçlendirilmesi, teknoloji odaklı yeni girişimlere (start-up’lara) KDV muafiyeti getirilmesi ve genç işsizliğinin azaltılmasına yönelik çalışmalar yapılması önerilerinde bulundu.