GYİAD Akademi

GYİAD Akademi 2010 yılından  günümüze kadar uzanan ve toplamda Türkiye'nin altı saygın üniversitesinde 81 GYİAD üyesi konuk eğitmen ile gerçekleştirilen Girişimcilik kültürünün gelişmesi ve yaygınlaşmasına hizmet eden bir projedir. GYİAD Akademi kapsamında Girişimcilik Dersleri 1000’in üzerinde öğrenciye verilmiş Yeditepe Üniversitesi, ODTÜ, Koç Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Galatasaray Üniversitesi ile işbirliği yapılmıştır.

GYİAD Akademi çerçevesinde hayata geçen ve bir dönem süren Girişimcilik derslerinin çıkış noktası "Teori ile Pratiğin" birleşmesine dayanmaktadır. Derslerin katılımcıları bir girişimcinin bir iş kurarken karşısına çıkabilecek, düşünmesi ve planlaması gereken gelişme ya da sorunlarla ilgili dersleri, gerçek hayatta konunun uygulayıcısı olan ve iş hayatında önemli başarılar elde etmiş kişilerden alıyorlar. Bu doğrultuda öğrenciler programın ilk haftasında başarılı bir girişimcinin ilham veren girişimcilik hikayesini dinlerken takip eden haftalarda, iş fikrinin bulunması, fizibilite hazırlanması, şirket tipleri ve kurulum süreçlerinden start-up’ların etkin şekilde düşük bütçeli pazarlama yapmalarının yollarına kadar bir çok konuda bilgi sahibi olma şansını yakalamaktadır.

Bu derslerin uygulanması esnasında 3. ders haftasında öğrenciler kendi aralarında mini takımlara bölünüyor ve girişimcilik örneği olacak şekilde kendi iş fikirlerini projeleştiriyorlar. Yarı yıl esnasında dersler devam ederken oluşturdukları proje takımlarına seçtikleri konu hakkında GYİAD üyelerinden konunun uzmanlarından mentorluk desteği alıyorlar. Ders yılı sonunda öğrenciler derslerden öğrendikleri ve mentorlarından edindikleri bilgi ışığında projeleştirdikleri iş fikirlerini GYİAD üyelerinden oluşan jüri üyelerine sunum yapıyorlar ve aralarından birinci seçiliyor. Birinci seçilen dersi en yüksek puanla geçtiği gibi proje fikrinin niteliğine göre GYİAD üyelerinden yatırım bile alabiliyorlar.

Eş Başkanlar

Başak ÖĞÜTKEN
GYİAD Akademi Eş Başkanı
Fatih Denetim
İsmail Nuri ELKOCA
GYİAD Akademi Eş Başkanı
Elkoca Hukuk Bürosu